Moderátor: Niara
Ugrás a(z) 1 oldalra
Szerző Hozzászólás
Khensu
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Demon: The Fallen
WoD - Werewolf: The Apocalypse
WoD - Mage: The Ascension
#14025 Elküldve: 2011.10.20., 12:55

hello mindenkinek, lenne egy oldalam amit figyelmetekbe ajánlanék :)  

haverokkal gamezünk Rogue Tradert és írok róla egy blogot, ha van kedvetek olvassátok, nem rég kezdtem írni, újonnan kezdett gamenk :)  

Chronicles in Stakara Sector  

A szektor saját készitésű. néha keverve van Dark Heresy-vel is.

Good old WoD <3

Vissza az elejére
Niara
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
My Life With Master
Little Fears
All Flesh Must Be Eaten
#13971 Elküldve: 2010.09.15., 14:52

Én is összeszedem ami fordításom van. Úgy néz ki Magyar DarkHeresy fansite már nem támad fel. Nagy csend van körülötte.

Moderátor

Vissza az elejére
Marcus Williams
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Vampire: The Masquerade
#13970 Elküldve: 2010.09.15., 14:48

Undivided szerintem is...bár Nurgle szimpatikus....tovább bírják a harcot.

Egy paradoxon szellemnek készített egy testet.

Paradoxon lény: -Mocskos Nigromanta, eljött a lelked órája....elviszlek magammal az Umbra azon pontjába ahol a szenvedés mindennapos.

Mágus:- Hé, azért igyunk meg egy teát elõtte.

Dobás dobást követ....siker.

Paradoxon lény: -Jó legyen, két cukorral és egy pici citrommal.

Mágus: -Teasütit???

Paradoxon lény: -Még szép,hogy kérek!!!!!

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13969 Elküldve: 2010.09.14., 22:08

a héten feltöltöm azokat a fordítás részleteket amik nekem meg vannak...  

játék technikailag szvsz nincs értelme választani rpg-ben (Dark Heresy) tuti karakter halál a vége szal a játéknak annyi táblásnál meg inkább az a mérvadó hogy milyen sereget akarsz összerakni Marcus ilyen szempontból talán akkor Undivided

"Hogy eltöltsem e csevegő időt-úgy döntöttem, hogy gazember leszek s utálom e kor hiú gyönyörét."

"Közgazdaságtanból jól megtanultam, hogy mindennek megvan az ára és a helyettesítő terméke... vagy legalábbis az egyik biztosan...."

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Marcus Williams
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
#13968 Elküldve: 2010.09.14., 08:22

Elköteleztem magam a Chaosz erõinek....mely Istent tartjátok a legjobbnak...mármint játéktechnikailag.

Egy paradoxon szellemnek készített egy testet.

Paradoxon lény: -Mocskos Nigromanta, eljött a lelked órája....elviszlek magammal az Umbra azon pontjába ahol a szenvedés mindennapos.

Mágus:- Hé, azért igyunk meg egy teát elõtte.

Dobás dobást követ....siker.

Paradoxon lény: -Jó legyen, két cukorral és egy pici citrommal.

Mágus: -Teasütit???

Paradoxon lény: -Még szép,hogy kérek!!!!!

Vissza az elejére
potorzsolt
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Call of Cthulhu
Egyéb
#13967 Elküldve: 2010.09.13., 08:30

Azt hiszem elrontottam!Lehet,hogy ide kellett volna írnom nem a fordítás topikhoz!  

ELNÉZÉST!  

Szóval:  

Edomnak már írtam,de hátha így több esélyem van!  

Elkezdenénk játszani Warhammer 40k Dark Heresy-t.  

A csapatból mindenki beszél angolul csak én nem!  

Szeretném a többiek nyaggatása nélkül kidolgozni a karakteremet.Ehhez kérném a segítségeteket!  

Nekem a szabálykönyv legalább egy része kéne magyarul!Amibõl a karakteremet meg tudnám csinálni!Meg egy magyar karakterlap...  

Tudnátok segíteni ebben?  

Elõre is köszi!

Vissza az elejére
Creep
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Warhammer 40.000
Egyéb
#13796 Elküldve: 2010.02.25., 11:25

A darkheresy.extra.hu halála fájdalmas veszteség mindannyiunknak... Pedig oda azért felírtunk nem kevés jó ötletet, javaslatot, válaszoltunk a kezdõk kérdéseire stb. Igen jó lenne, ha megint mûködne!  

Ismét lesz Dark Heresy találkozó Budapesten, akit érdekel, nézze meg a hirdetéseket (mentalcsavar.extra.hu-n a Klub - Rendezvények menüpontban, az asja.posterous.com-on, illetve az rpg.hu-n már ott van, de elküldtem Edornnak is!), szívesen látjuk, legyen akár vérprofi, akár teljes kezdõ, legyen akár 5 fõs csapata, akár egymaga, aki csapatot keres!  

Creep

Vissza az elejére
Niara
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
My Life With Master
Little Fears
All Flesh Must Be Eaten
#13764 Elküldve: 2010.01.26., 19:29

Letölthetõ Dark Heresy fordításról tud valaki?

Moderátor

Vissza az elejére
Edorn
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Changeling: The Dreaming
WoD - Hunter: The Reckoning
Mutant Chronicles
#13739 Elküldve: 2010.01.13., 07:53

Nincs valakinek infója arról, hogy tovább fog-e élni valamilyen formában a magyar Dark Heresy (http://darkheresy.extra.hu) oldal? Vagy végleg megszûnt?

A legfontosabb törvény az örök változás törvénye, amely kimondja, hogy minden törvény változik

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Edorn, 2010.09.13., 11:04-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 1 alkalommal módosították
Creep
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Warhammer 40.000
Egyéb
#12599 Elküldve: 2009.03.24., 16:50

Ismét Dark Heresy verseny lesz, ezúttal Pesten, ezúttal április 19-én. A hirdetést láthatod az rpg.hu-n és már úton van a darkrpg adminjához is. For the Emperor!

Vissza az elejére
Creep
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Warhammer 40.000
Egyéb
#12520 Elküldve: 2008.11.28., 12:37

Üdv!  

A Mentálcsavar Egyesület színeiben február 7én, Debrecenben tartunk találkozót, ahol sok más izgalmas program között a Warhammer 40k Dark Heresy nevû játékából is tartunk egy bemutató-találkozót, egy kis versenyszellemmel is megsépkelve. Erõteljesen építünk a még csak érdeklõdõk jelenlétére is, akik, bár ismerik a Warhammer 40k univerzumát, akár Dan Abnett vagy Ian Watson mûveibõl, akár a dawn of war vagy dark crusade játékokból, akár a Games Workshop terepasztalra készült játékaiból, de eddig még nem találkoztak az angol nyelven megjelent Dark Heresyvel, de szívesen játszanának egy jót vele. A helyszín Debrecen, a rendezvény belépti díja ingyenes, a játékért pedig mindössze 500 Forint jelképes belépõt kell fizetni. Akit érdekel a dolog, vagy többet szeretne megtudni akár a rendezvényrõl, akár a játékról, dobjon egy e-mailt a krisztian.katona@freemail.hu-ra!  

Creep

Vissza az elejére
Melankolia
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Warhammer 40.000
Egyéb
#9594 Elküldve: 2007.02.20., 21:27

Tiszteletem!  

Ajánlom mindenkinek a Hálózsák nevû képregény portált, mert vannak Warhammer 40K-s képregényeik, Méghozzá Borzalmasan jók!Olvassátok el. Fantasztikus a hangulata!

Én is féltem, amíg éltem!

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#9142 Elküldve: 2007.01.26., 19:45

caloway írta:

Ajánlom, igaz nem 40K hanem sima fantasy William King Trollvadász c. könyvét. Egy kezdõ kalandozócsapat (2 fõ)nekiindul a kalandoknak. Minden történet egy novella, de lazán egymásba kapcsolódnak. Akár csak egy élettörténet. Nagyon jók.

azt olvastam  

most a Skavenvadász van talomban nálam, de elõbb a Faustal kel megküzdenem

Ami a szívemen, a számon.

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#9111 Elküldve: 2007.01.25., 11:08

Ajánlom, igaz nem 40K hanem sima fantasy William King Trollvadász c. könyvét. Egy kezdõ kalandozócsapat (2 fõ)nekiindul a kalandoknak. Minden történet egy novella, de lazán egymásba kapcsolódnak. Akár csak egy élettörténet. Nagyon jók.

Az elsõ pohár után olyannak látod a dolgokat, amilyenek,

A második pohár után olyannak látod õket, amilyennek szeretnéd õket,

A harmadik pohár után olyannak látod õket, amilyenek valójában,

S ez a legszörnyûbb dolog a világon...

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#9089 Elküldve: 2007.01.24., 17:17

caloway írta:

Dan Abbet regények is, mondjuk azok kicsit birodalmi gárda specifikusak, de jól engedik láttatni, miért fog összeomlani az emberi faj.

köszi az infokat, de most így hosszabb regények olvasására nincs idõm...

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#9078 Elküldve: 2007.01.24., 13:22

Dan Abbet regények is, mondjuk azok kicsit birodalmi gárda specifikusak, de jól engedik láttatni, miért fog összeomlani az emberi faj.

Vissza az elejére
alister
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Codex
Call of Cthulhu
Shadowrun
#9060 Elküldve: 2007.01.23., 22:50

Üdv!  

Az Ian Watson regények (fõleg az Ûrgárdista) tele vannak infóval, és még érdekesek is! Szóval ajánlom õket mindenkinek.  

Maradok tisztelettel: Alister

Az evolúció nem ejt foglyokat.

---

A magasra emelt kard alatt a pokol van, amely téged reszketõvé tesz, de menj csak elõre és el fogod érni a boldogság birodalmát!

/Mijamotó Muszasi/

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#9021 Elküldve: 2007.01.22., 18:04

caloway írta:

Wolio írta:

Köszönöm hogy leírtad ezeket az érdekeségeket, nagyon megfogot.  

De az Avatáról nem eset szó....  

és ha tud Yrielrõl is írsz egy picit?  

meg emliteted a mester világokat azok is érdekelnek...

Magyar nyelven nincs tõl sok anyagom. Van valahol egy mestervilég leírsom, megpróbálom elõkotorni.

oké köszi tücsök

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#9015 Elküldve: 2007.01.22., 14:53

Wolio írta:

és ha tud Yrielrõl is írsz egy picit?  

Magyar nyelven nincs tõl sok anyagom. Van valahol egy mestervilég leírsom, megpróbálom elõkotorni.

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8992 Elküldve: 2007.01.21., 19:48

Melankolia írta:

Üdv!  

Mindenkinek ajánlom a Warhammer Dawn of War címû számítógépes játékot! Nagyon jól el lett találva a hangulat!  

Amúgy van asztali változata a játéknak?

játszotam már vele és nekem is tetszik  

de az asztali jobban

Vissza az elejére
Melankolia
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Warhammer 40.000
Egyéb
#8991 Elküldve: 2007.01.21., 18:35

Üdv!  

Mindenkinek ajánlom a Warhammer Dawn of War címû számítógépes játékot! Nagyon jól el lett találva a hangulat!  

Amúgy van asztali változata a játéknak?

Én is féltem, amíg éltem!

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8497 Elküldve: 2006.12.27., 20:27

és ha tud Yrielről is írsz egy picit?  

Vissza az elejére
Mort
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Cyberpunk 2020
#8488 Elküldve: 2006.12.25., 20:12

A csillagozott "címszavak" mit takarnak?

A hülyeségnek nincs határa. Életcélom azt mégis átlépni.

Nem vagyok komplett idióta! Még néhány darab hiányzik!...

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8486 Elküldve: 2006.12.25., 19:37

Réges-régen, jóval azelőtt, hogy az emberiség kiözönlött volna a világűrbe és megalapította Birodalmát, az eldák egy hatalmas, számos naprendszerre kiterjedő civilizációt alkottak. Óriási városhajóik és mestervilágaik, hatalmas, díszes palotáik lebegtek az űrben, csillagrendszerek között tudást és árukat cseréltek. A tanulás, a felvilágosodás és a józan ész virágkora volt, melyekkel az eldák gazdagították a galaxist, miközben új, meghódítandó világokat és legyőzendő kihivásokat kerestek.  

Egy ilyen kihívás volt a hiperűri kapuk technológiájának teljes megismerése. Az eldák átvették, finomították és tökéletesítették az ősi Slannek tudását a hiperűrről és annak változásairól. Féreglyuk alagutakat építettek, a hiperűrön keresztül összekötve a mestervilágokat, bolygókat és kisebb űrhajókat. Lehetséges volt számukra, hogy átsétáljanak egyik bolygóról a másikra, amelyek egymástól akár száz vagy ezer fényévnyire voltak. A hiperűri kapuk tartották össze az elszórtan élő eldákat egy civilizációvá. A kapuk az általuk uralt űrön keresztül húzódtak, valamint - feltételezhetően - előre és hátra az időben. Az eldák, a következményektől tartva, sohasem kisérleteztek a hiperűri kapuk idő aspektusának felderítésével.  

Tanulmányozás útján megértették a kapcsolatot a hiperűr és a pszichikus erők között. Ezen kutatások során fedezték fel a Káosz erőit teljes, csábító fényükben. Az eldák, még sohasem találkoztak hasolóval. Néhányan undorral fordultak el a hiperűrtől, mihelyst nyilvánvalóvá vált a Káosz romlott természete és a valóságra gyakorolt hatása, viszont néhányukban újfajta lelkesedés támadt. A Káosz megnyilvánulásai futótűzként terjedtek az eldák közt, a kapukon közlekedő megfertőzöttek távoli világokra is eljuttatták. Egy generációnyi idő alatt az eldák beszüntették a megvilágosodás keresését és a sötétebb utat választották a Káosz szolgálatában.  

Voltak azonban, akiket nem érintett meg a Káosz, akik visszavonultak a hajóvárosokra és a nagyobb mestervilágokra, ahol egyébként fajuk kalandszeretőbb, illetve jelentősebb szerepet vállaló tagjai mindig is éltek. A Káosz őrültsége nem tudta megvetni a lábát ezen hajók fedélzetén. A fertőzött elda világokhoz vezető hiperűri kapukat lezárták. A kisebb városhajók beleolvadtak a mestervilágokba és azokkal együtt sodródtak az űr mélységei felé. Ezek lettek az elda faj mentőcsónakjai.  

A bolygólakó eldák teljes szívvel süllyedtek bele a Káosz erőinek imádatába. Az egész fajra kiterjedő őrület vette kezdetét az egykor virágzó elda űrben és ennek az elmebajnak csak egyféle vége lehetett... Egy őrült, pszichikus orgiában teljesedett ki, amelynek során az összes elda bolygó egyetlen éjszaka alatt megsemmisült. Halálsikolyok visszhangzottak a hiperűrön keresztül és egyetlen hatalmas kiáltássá álltak össze. Minden egyes bolygón elda holttestek ezrei rángatóztak a Káosz őrült táncában, majd porrá omlottak.  

A halott eldák nem távoztak el. Szellemük beleolvadt a hiperűrbe, mégpedig rémísztő módon. Halálsikolyuk a kiszabadulás örömkiáltásává változott és Slaanesh, az Élvezetek Ura, a féktelen romlottság mestere megszületett az eldák természetének sötét oldalából. Az elda faj halálának pszihikus fájdalmától és Slaanesh születésétől felkavarodott a hipertér. A Föld körüli hiperűri viharokat elsöpörte és új mintába rendeződött el.  

Az utolsó túlélő elda hajó is belesodródott a csillagok közti hosszú éjszakába. Fajuk emlékei a régi dicsőségükről és nemességükről életben tartja őket, míg bukásuk önutálattal és keserűséggel tölti el szívüket. Az eldák szembesültek legsötétebb vágyaikkal és belebuktak.  

Az emberek, az eldák számára emlékeztetőül szolgálnak, hogy mi is történt velük annak idején. Ugyanazt az ösvényt követik, melynek végén a Káosz sötétsége várja őket, az eldák dicstelenségének kegyetlen tükreként. Az eldák azóta felnőttek a feladathoz, elfogadták és irányításuk alatt tartják a szívükben lakozó Káoszt finom egyensúlyozással, melynek a mestereivé váltak.  

Az emberiség az eldák végzete felé halad, de velük ellentétben nincs meg a képessége, hogy bármilyen formában megőrizze magát. Már minden jel látható: az emberiség morális fertője: a káoszimádat, a kiemelkedő pszichikus tehetségek egyre nagyobb száma, vágyakozás az egyetemes hatalom elérésére valamint a törékeny és egyre gyengülő Császár.  

A FEKETE KÖNYVTÁR  

Az eldák ősi tudásának és kulturájának legtöbb darabja elveszett a menekülés során. A mestervilágok az egyedüli képviselői az elda bölcsességnek és ez is széttöredezett, ahogy az elda nép szétszóródott a csillagok között. Az évezredek alatt eltűnt mestervilágokkal együtt az általuk birtokolt tudás is elveszett.  

Az elda tudományok egyetlen egy forrása maradt érintetlen és sértetlen a Bukás óta. Egy egyszerű, sötét mestervilág fedélzetén, messze túl a Birodalom határain található a Káosz Fekete Könyvtára. Itt fellelhetőek összegyűjtve a könyvek, kódexek melyek leírják az eldák hipertérrel kapcsolatos összes tudását. A Fekete Könyvtár titkos tanai taglalják a Káosz ébresztette vágyakat, a befolyásait, a megjelenési formáit, lényeit, a veszedelmeit, igéreteit iszonyatát. A szinte áthatolhatatlan pszichikus korlát mögé zárt Fekete Könyvtárat az Őrző-Írnokok* figyelik és vigyázzák. Ők hasonlítják össze és másolják át a könyveket, egységesítve a könyvtár tudásanyagát. Ezt a munkát az Eldák Bukása óta végzik. Mindeközben árgus szemekkel figyelik a felügyeletükre bízott könyveket, hiszen ezek félelmetes raktárai a titokzatos erőknek és állandó megfigyelés alatt kell tartani őket.  

A könyvtár létezése csak kevés elda előtt ismert és még kevesebbnek engedélyezett a belépés a falai közé. A könyvtár "szelleme" megvédi magát a gyengéktől, akik rosszul használnák fel az itt megszerzett tudást, visszautasítva a belépési kérelmet azoktól akik nem vették tudomásul és nem tudják kezelni a bennük lakozó Káoszt. Az éretlenek, akik még fogékonyak a Káosz igéreteire és csábítására azok nem tudnak átlépni a kapun. Ennek eredményeképp nagyon kevesen jártak a könyvtárban és olvasták az ott található könyveket. Csak két csoport tagjai járhatnak-kelhetnek akaratuk szerint: A Megvilágosodott Emberek** és a Harlekinek Remetéi***.  

Son gokunak köszönet a fordításért

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8481 Elküldve: 2006.12.25., 17:40

Eldar Avatar-ról tudsz érdekeségeket írni? mert érdekelne róla pár dolog  

köszi  

w

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8465 Elküldve: 2006.12.23., 15:42

caloway írta:

Egyébként, szerintem h ne kellejen a forumra ijen tömegű beírást csinálnom :) MEgkérem Edornt, h pakolja fel ezeket az infokat. :)

oké...ez jó ötlet és köszi a dolgokat

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8462 Elküldve: 2006.12.23., 15:31

Egyébként, szerintem h ne kellejen a forumra ijen tömegű beírást csinálnom :) MEgkérem Edornt, h pakolja fel ezeket az infokat. :)

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8460 Elküldve: 2006.12.23., 15:28

A 38. évezred korai éveiben benépesítve, a Medusa V viszonylag békés történelmet élvezett, csupán mostanában ereszkedve a zűrzavarba.  

A POKOL PARITTYAKÖVE  

A Hipertér-jelenség, melyet Van Grothe Cikázása néven ismernek, a Birodalom Keleti Peremén pulzál. Ez egy lila, ragyogó pusztításörvény, ami fényévekre kiterjed, és pusztulást hoz mindazokra, akik elég elszántak, vagy nemtörődömök ahhoz, hogy óvatlanul belemerészkedjenek. Mindazonáltal , a Cikázásnak meg van a maga haszna, mert bár veszélyes, a Mechanicus Observatorok viszonylag stabilnak ítélték. Ebben felbecsülhetetlen szerep van az Explorator flottáknak, és a Kalmár Kószáknak, akik rendszeresen átutaztak a régión. Ha megfelelően kelnek át rajta, egy hipertéri hajót képes átlökni az éter hullámain olyan sebességgel, hogy egy ilyen utazás hónapokkal, ha nem évekkel lerövidülhet. Ennek, és a hihetetlenül veszélyes természetének köszönhetően a Cikázás kiérdemelte magának a Pokol Parittyaköve becenevet.  

A 241.M37-es felfedezést követően a Birodalmi Flotta, és az Adeptus Mechanicus megegyezett abban, hogy ha kellő odafigyeléssel használják, a Cikázás sok hasznot hajthat. Így Carral Van Grothét, a hipertér-anomália eredeti megtalálóját megbízták, hogy keressen egy lakható világot a közelben, amely útiállomásként, és kiindulópontként szolgáljanak a járművek számára, amelyek használni kívánják. Kiterjedt kutatás után találtak egy rendszert, mely két benépesíthető világgal bírt. Egy Explorator Flotta, a Vaskezek Káptlan egy Klánszázadának védelme alatt elkezdte a benépesítés folyamatát. A Vaskezek dicsőségére, akik kivégezték a bennszülött populációt, a rendszert Medusának nevezték el, tisztelgésként az otthonviláguk felé.  

EGY VILÁG SZÜLETÉSE  

A két lakható bolygó közül a Medusa IV volt a nagyobb, és gazdagabb, és az Explorator flotta nagy erőkkel leereszkedett. A bolygóbenépesítés művészetének mestereiként az Exploratorok gyorsan a Császár uralma alá hajtották a Medusa IV-t. Hónapokon belül hatalmas városok emelkedtek, hatalmas fémszörnyeket hozva létre. Hatalmas, bolyvilágokról elragadott polgároktól roskadozó telepes űrhajó hozta a lakosokat a bolygóra, készségeseket, és vonakodóakat egyaránt.  

A Medusa V, összehasonlításképp, csak részben népesült be. A Vaskezek megvetették a lábukat, jellegzetes hatékonysággal egy egész kontinenst uralva, de a további hódítások elmaradtak. A rendházat egy halaszthatatlan hívás vitte el, mely egy lázadás leverésében kért segítséget, az Explorator flotta pedig egyedül a saját útjait járta egy darabig. Mivel már értékes bányászati régiókat alapoztak meg, a további felfedezés, és benépesítés szükségtelennek ítéltetett, és bizonytalan időre elhalasztódott.  

Vitathatatlan előnyei – ásványkincsgazdasága, és a Pokol Parittyakövéhez való közelsége - ellenére a Medusa rendszernek volt egy hibája. Rendszeresen ütötték fel a fejüket a Cikázásból származó komoly viharok, elvágva a rendszert a külvilágtól, néha hónapokra, néha évekre, vagy akár évtizedekre. A kapcsolatot minden alkalommal gyorsan visszaállították a vihar végeztével, és a lakosok üzenete mindig ugyanaz volt: Minden rendben.  

A Medusa IV egy hatalmas civilizációs központtá vált; a bőséges élelmiszerellátás, és a kellemes éghajlat kedvezett a növekedésnek, és hamar emberek tízmilliárdjai tolongtak a feszín gigantikus bolyvárosain. Kontrasztként, a Medusa V puszta maradt. Csupán néhány város létezett, mindegyikük az értékes iridiumérc bányászatára volt ráállva, vagy promethiumfúrásra amely a bolygó kerül keringő űrdokkokban állomásozó birodalmi flottákat látta el. Hajók százai haladtak a Medusa űrdokkjain: a Birodalmi Flotta hajói, állandó utánpótlás-szükségben. Explorator flották, amelyek teljes civilizációs központokat ürítettek ki, hogy mást népesítsenek be, és Kalmár Kószák, akiknek élelmiszerre, és üzemanyagra volt szükségük, mielőtt nekivágnának a Pokol Parittyakövének, hogy tovább haladjanak keletre. Bár a kapcsolat rendszeresen elveszett a Medusa V-tel, az értékét mindenképp tudomásul vették.  

A MEDUSA SKIZMA  

A benépesítése óta a Medusa rendszer egy tucat kisebb incidenst élt meg. A szállítmányozást az elda kalózok rendszeres portyái zavarták, míg a Tau birodalom, ahogy erőben és befolyásban növekedett, szintén szemet vetett a világra a saját céljai számára. Sem ezek, sem a tucatnyi másik ellenfél, amely a Birodalom két bolygó feletti uralmát fenyegette, nem jutott olyan közel az iga megtöréséhez, mint amikor kétszázötven évvel ezelőtt a Medusa Skizma végigsöpört a rendszeren, egy elhúzódó izolált szakasz alatt, melyet a Cikázás okozott.  

A skizma akkor kezdődött, mikor a Medusa IV két legnagyobb bolyvárosa függetlennek nyilvánította magát a Birodalomtól. A bolygó hatóságai gyorsan cselekedtek, a Bolygó Milíciájának három hadtestjét rendelve a lázadók leverésére, és az irányítás visszaállítására. Senki sem tudja, az árulás milyen rég mérgezte a Császár ezen lesüllyedt alattvalóinak szívét, de a fekély, amely a Medusa IV egyik sebezhető pontján tört ki, mélyebb, és gyűlöletesebb volt, mint azt bárki gondolta volna. Jól felszelerve, és a végsőkig fanatizálva, a Kárhozatos Erők hívei tűzviharral fogadták a Bolygó Milicíáját. A Káosz iránti elkötelezettséget hirdető lobogók bomlottak ki, és napvilágra került a zavargások igazi ok. Degenerált kultisták, ésa Bolygó Milíciája háborúzott a hatalmas bolyvárosok utcáin hetekig, mielőtt a helyzet még rosszabra fordult volna. Újabb bolyvárosok kötelezték el magukat a Káosz mellett, és óriási hadseregek vonultak fel. A Káosz erői buja agrárkörzeteket tettek a lángok martalékává, és milliók haltak meg a menekülés szülte pánik során.  

Minden eltelt hónappal a népesség egyre nagyobb része degenerálódott az őrültségig, mintha egy mániákus láz ragadta volna el őket, a Sötét Istenek oldalán, és hátat fordítva a Császár fényének.  

Nemsokára csak néhány nagyobb város maradt hű a Birodalomhoz. Elnyomva, és túlerő által fenyegetve, a hűségesek asztropatikus segélykéréseket küldtek. A kétségbeesett segélykérések nagyrészt válasz nélkül maradtak, és amíg a hiperviharok tartottak, melyek elvágták a rendszert a külvilágtól, segítség nem jöhetett. Csak a Medusa V tudott válaszolni a hívásra, és csodálatra méltó bátorsággal, és megingathatatlan hűséggel a Császár felé, valami seregféle bontakozott ki. Mivel nem volt saját hadserege, a soványka Bolygómilícia készséges bányászok, és földművesek ezreit toboroztak, mielőtt a Medusa IV-re indultak volna a katonai célokra igénybevett teherfuvarozó, és ellátó hajókon.  

EGY BOLYGÓ HALÁLA  

Két és fél évig a Medusa V gyorsan felállított hadserege óvta meg a teljes pusztulástól a Császárhoz még mindig hű polgárokat, egyik Káosz-rohamot a másik után visszaverve. Noha végül nem születhetett győzelem ilyen körülmények között, még akkor sem, mikor a hipervihar lecsendesült, és az Ultramarinok káptalan második százada végre képes volt a bolygó segítségére sietni. A Szent Inkvizíció ügynököket küldött, hogy megállapítsák az eretnekség mértéket, és végső soron az Exterminatus ítéltetett az egyetlen járható útnak.  

A Mechanicus Kultusznak, és az Adeptus Administratumnak sikerült elérnie a skizmát megfigyelő Inkvizíciós ügynököknél, hogy elnyújtsák az ügyet addig, amíg a még megmaradt hithű polgárokat evakuálják. Előrejelzések, és újrabenépesítési ütemtervek mutatták, micsoda végzetes hatása lenne az iparra, ha hagynák őket meghalni, így az Inkvizíció egy egyhetes felfüggesztést léptetett érvénybe. Milliókat tereltek szállítóhajókba, amelyeket egyébként élelmiszerszállításra használtak, és elkezdődött a hűséges területek masszív exodusa. Amíg az Ultramarinok, és a Medusa V harcosai hősies utóvédharcot folytattak az őrület végtelen hullámai ellen, az ártatlanokat, akiket meg lehetett menteni, elszállították a világról.  

Még a szent Astartes is csak kitartani tudott ilyen sokáig ilyen nyomasztó túlerő, és oktalan gyűlölet ellen. Végül ők is visszavonulásra kényszerültek, a sors szeszélyére hagyva az eretnekeket, és a megmaradt polgárok.  

Egy, a Baptiste Inkvizítor parancsnoksága alatt álló, csillogó Inkvizíciós naszád egyetlen sorozatnyi torpedót lőtt a bolygóra, légköri gyújtóbombák halálos terhét hordozva. A robbanófejek lángra lobbantották a bolygó oxigéndús légkörét, felemésztve mindent egy mindent széttépő tisztítótűzben, ami felperzselt minden életet, olvadt salakká változtatva a fémet, és üveggé a követ, ahogy az Inkvizíció tüzes igazsága érvényét szerezte. A bolygó fényesen égett egy hónapig, és a világuk biztonságából a Medusa V lakói félelemmel telve figyelték, ahogy szomszédjukat felemészti a tisztítótűz. Azok a hithű polgárok, akik elmenekültek, a köszönet imáit rebegték a Császár felé a megmenekülésükért.  

A Medusa V új lakói milliószámra érkeztek lángoló bolygójukról, és az Inkvizíció várakozó ügynökei üdvözölték őket. Egy elnyújtott ellenőrzési folyamat során kigyomláltak minden eretnekséget a menekültek közül, és sokezren máglyán végezték, ahogy a Inkvizíció biztosította a Medusa V jövőbeni tisztaságát. Az Adeptus Mechanicus gyorsan kolosszális, előregyártott városokat emelt, súlyos épületeket, amelyek sok milliónak tudtak otthont adni. Ezekbe tömegével terelték a menekülteket, az eretnekség ellen megelőző intézkedésként külön tartva őket. Ezek a „menekültvárosok”, bizarr kő- és fémépítmények fokozatosan megtalálták a helyüket a Medusa V társadalmában, kimeríthetetlen munkaerőt biztosítva a bolygó kérgéből kitermelt ércek feldolgozásához. Csupán pár év kellett, hogy a bolygó ott tartson, hogy több üzemanyagot, fémet, és ellátmányt termeljen, mint amiről azelőtt álmodni sem lehetett volna.  

A MEDUSA V BUKÁSA  

A Skizma óta eltelt kétszáz évben a Medusa V folytatta a növekedést, a Van Grothe Cikázásához vezető kapuállomásként működve, készletekkel feltöltve a konvojok járműveit, és millió tonnányit exportálva az értékes ércből a mindig éhes Birodalmi Flottának, és az Adeptus Mechanicusnak.  

Csupán az elmúlt néhány évben kezdtek felgyorsulni az események, kétségbevonva a Medusa V biztonságát. A Cikázás elkezdett „felforrni”, egy olyan jelenség ment végbe, amely zavarba ejtette még Birodalom legbölcsebb tudósaait, és az Observatorokat is. Kezdetben a hipervihar nem adott okot aggodalomra, de most kevés kétség van afelől, hogy veszélyes mértékben gyarapszik. Változatos teóriák vannak arra, hogy a Cikázás miért ömlik ki nagy terjedelemben az őt körülvevő űrbe. Néhány tudatlan bányász azt állítja, hogy egy második Iszonyat Szeme van kialakulóban. Az Ordo Malleus mesterei azt feltételezik, hogy egy Káoszmágusnak sikerült valami aljas varázslatot rábocsátania, és most megpróbál minden életet felemészteni a galaxisban.  

Minden kézenfekvő okra jut egy tucat őrült fejtegetés, de végül is mind lényegtelen. Ami viszont az, hogy a Cikázás félelmetes sebességgel terjed szét az űrben, és minden helyőrség, vagy útállomás, amit a hipervihar megérint, elvész: az élet minden jele teljesen megszűnik.  

Az Adeptus Mechanicus járművei, amelyek megpróbálják megfigyelni a vihart, kiszámították, hogy hónapok, ha nem hetek kérdése, és el fogja érni a Medusa V-öt. A növekvő viharról szóló minden teóriától függetlenül egy dolog biztos: A Medusa V el fog pusztulni.  

ZŰRZAVAR A MEDUSA V-ÖN  

Bár a térségben lévő birodalmi erők próbálnak beletörődni ebbe a bizarr, és halálos égi jelenségbe, és tervezik a Medusa V evakuálását, már egyre több baljós esemény bontakozik ki. Nyugtalan forrongások a felszínen, tükrözve a visszataszító hipervihart, amely készül, hogy elérje. Néhány város, amely a Skizma menekültjeinek leszármazottjait hordozza, nyíltan felkelt a bolygó hatóságai ellen. Soloman kormányzó, a világ ura, remélte, hogy ez csak egy reakció a szörnyű fenyegetésre, amely a bolygó sorsát befolyásolja, de a hírek a lázadásról minden eltelt nappal még rosszabbak lesznek.  

A jelenlévő Techpapok, akik a bolygó körüli űrdokkok súlyos megfigyelőállomásit vezérelték, egy sornyi asztronómiai energiatüskét észleltek. Az első a Medusa VII-ről eredt, egy felégetett, élettelen bolygóról. Amelyet előzőleg használhatatlannak bélyegeztek. Egy második, és egy harmadik energiakitörést is észleltek, magán a Medusa V-ön, egyet a bolygó lakatlan, déli régiójában, és egyet a Macavius bolyváros külterületein, amely a második legnagyobb népességű központ volt a világon. Pletykák kaptak szárnyra, hogy idegen megszállók vették ostrom alá a várost – ámbár az eddigi nyomozások az okok felderítésére – jelen pillanatban – nem jártak eredménnyel.  

Három hajó, egy Explorator flotta részei kelet felé tartott, amikor titokzatos körülmények között támadás érte őket, a Medusa V járőrflottájának érzékelési hatótávjában. Néhány fregattot odarendeltek, hogy segítsenek, de a birodalmi hadihajók érkeztükkor csak a sodródó roncsokat találták – minden legénységnek, és utasnak nyoma veszett, és a támadóknak semmi nyoma nem volt.  

Mintha a dolgok nem álltak volna eddig is elég rosszul, az elmúlt néhány napban több, mint száz, a kontinens északi részén elhelyezkedő termelőkolóniát teljesen elpusztított egy sor barbár támadás. Úgy néz ki, minden földművelési eszközt elloptak, még a hatalmas aratógépeket sem hagyták hátra, csupán szétszórt holttesteket, és füstölgő romokat. Ennek következtében a megmaradt földművesek elkezdték elhagyni a településeiket, félve a hasonló támadásoktól. Minden nap újabb agrármunkások hagyják el közösségeiket, és az éhínség fenyegetése úgy néz ki, valósággá kezd válni.  

A Vigyázók rendjének űrgárdistáitól, akiket a Kraken Kaptárflotta megmaradt töredékeinek elpusztításával bíztak meg, egy figyelmeztetés érkezett, hogy a flotta egy jelentős része eltért az útirányától, egy titáni ütközetet követően a Birodalmi Flottával Lycanisnál. Andreas Könyvtáros a Vigyázók rendjétől azt feltételezi, hogy a Cikázás megduzzadt tömege valamiféle irányjelzőként szolgálhatott a tyranidáknak, maga felé csalva az átkos teremtményeket. Az Ordo Xenos legnagyobb erőfeszítései is hatástalannak bizonyultak aziránt, hogy eltérítség a tyranidákat, és kevesen kérdőjelezik meg, hogy egy teljes körű invázió a telhetetlen lények részéről szintén sújtani fogja a tébolyult helyzetet a Medusa V-ön.  

FEGYVERBE SZÓLÍTÁS  

Ahogyan az események egyre inkább kicsúsztak az irányítása alól, Soloman Kormányzó a Szektorparancsnoksághoz fordult, akik felhívták az Inkvizíció figyelmét az ügyre. A Szent Rendek azonnal egy csapat Inkvizítort rendelt, hogy nyomozást folytassanak a bolygó eseményei körül. Néhány héttel a kérés után érkeztek meg, és látták, hogy Euryales bolyváros, a Medusa V fővárosa szintén polgárháborúba süllyedt. A Kormányzó személyes testőrsége, és az Adeptus Arbites reménytelenül próbálta visszaverni a lázadókat. Most nyíltan elhivatottságot hirdetve a Káoszistenek felé, a lakosság súlyos hányada szállt szembe a Birodalommal, és a pletykák, melyek szerint az irtózatos Áruló Légiók irányítják a ténykedésüket, minden hűséges szívet kétségekkel tölt el. Az Inkvizíció nem vesztegette az idejét, és szélesebb körű segélyhívást küldött, mielőtt a bolygót végérvényesen feléli a háború, amely a felszínén tombol.  

Sicarius kapitány, az Ultramarinoktól volt az első, aki válaszolt a hívásra, elhozva a dicső Második Századot a Medusára – ismét. Egy tucat másik űrgárdista káptalan ajánlotta fel a támogatását, hadtesteket küldve a bolygó utáni hajszába. Egy Birodalmi Gárda kereszteshadjárat, Lord Marsall Hazahn Gróf vezetésével, a Vostroyai Elsőszülöttektől, már most súlyt kapott. Regimenteket emelnek, hogy megküzdjenek a fenyegetéssel, vagy vonnak el más hadjáratokból.  

Minden eltelt nappal a Cikázás kataklizmatikus hipervihar közelebb, és közelebb ér a Medusához. Soloman Kormányzó jelenti, hogy a zűrzavar erői, a Káosz, és az alávaló idegenek egyre merészebbé, és erősebbé válnak, visszaverve a szétszórt birodalmi védőket. Semmi kétség, ezek a Medusa V végnapjai. A hipervihar el fogja pusztítani a világot, ha a Császár rengeteg ellenfele nem. A Birodalom még nem fogja feladni a világot a sötétség erőinek, mivel egyetlen nap termelése megéri az emberek feláldozását.  

Ahogyan a leszállóegységek, és a leszálló hajók tüzes nyomokat húznak maguk után a lángoló égen, az egész világ belesodródik a legnagyobb háborúba, amit valaha is látott.  

Köszönet Sonkónak aki fordította.

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8459 Elküldve: 2006.12.23., 14:48

caloway írta:

Nincs mit kérdez nyugodtan :)

Köszi:) teljesen nyugodtan kérdezem: a Medus V tudsz infot adni?:)

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8457 Elküldve: 2006.12.23., 13:03

Nincs mit kérdez nyugodtan :)

Vissza az elejére
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8454 Elküldve: 2006.12.23., 12:40

Köszi az infokat...  

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8453 Elküldve: 2006.12.23., 12:08

Ian Watson regényei (magyarul megjelentek)  

Warhammer 40,000: Inquisitor (1990)  

Warhammer 40,000: Space Marine (1993)  

Warhammer 40,000: Harlequin (1994)  

Warhammer 40,000: Chaos Child (1995)  

Más 40k regények  

Dan Abnett  

Első és Egyetlen  

Nekropolisz  

Szellemgyártó

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8449 Elküldve: 2006.12.23., 08:05

Nincs új a nap alatt.  

A fajok mindegyika utánérzet gyanús.  

Tyranidák - tiszta Alien  

Necronok - terminátorok  

eldák - elfek  

Tau - mekton  

Egyébként ajánlom figyelmetekbe http://www.ekultura.hu/mutat.php?cid=354

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Ismeretlen, 2006.12.23., 08:20-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 1 alkalommal módosították
Talley
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Egyéb
Egyéb
#8448 Elküldve: 2006.12.23., 07:23

Ezek alapjűán nekem a Beyond Good and Evil jut az eszembe (legalábbis az egyik fajról). Lehet majd megnézem alaposabban is. Bár kétlem, hogy tudnék valakivel is játszani, de a világ és a fajok benne érdekelnek.

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8444 Elküldve: 2006.12.22., 14:56

A világ  

Ez a világ a halálról szól, itt nincs más csak a sötétség az állandó háború a káosszal a folyamatos küzdelem a lelkekért. Az emberiséget immár 10 ezer éve egy Istencsászár irányítja, félelmetes pszichikai erejével világítva meg a hipertér útjait, hogy a birodalom világait összetartsa. S mintha ez nem lenne elég. Ismeretlen félelmetes hatalom bukkan elő a sötét hipertérből, egymás után aratva le a bolgyók teljes élővilágát. Torz fémemberek évmilliós álmukból ébrednek, hogy egy ismeretlen hatalom parancsának engedelmeskedve gyilkoljanak. Inkvizítorok járják a világokat, hogy az eltévedt lelkeket kipurgálják, eltüntessék a borzalmak nyomait, hiszen a birodalom polgárai csak addíg vannak biztonságban míg nem tudnak ezekről a démoni förtelmekről.  

Na majd írok egy komolyabbat.  

Emlékeim szerint a feltettem pár könyvet idevágóan... szal Edornt nyaggasátok mert azok tökéletesen visszaadják a hangulatot. :)

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Ismeretlen, 2006.12.22., 15:00-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 1 alkalommal módosították
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8443 Elküldve: 2006.12.22., 14:17

Eldák  

Az Eldák emberi idővel mérhetetlenül ősi faj, akik valaha egy hatalmas birodalmat uraltak a csillagok között. Azután eljött a Bukás ideje, mikor egy nagyobb erő vesztüket okozta. Habár mára számuk lecsökkent, mégis technikailag a galaxis egyik legfejlettebb faja maradt valamennyi közül.  

Az Eldák története szánalomra méltó. Tízezer évvel ezelőtt kezükben tartották a galaxist. Erejük elképzelhetetlennek tűnt; elméjük hatalma elég volt ahhoz, hogy hibátlan világokat formáljanak át. Uralkodásukat semmi nem fenyegette, így az elkényelmesedett létben maguk okozták önnön romlásukat.  

Elmerültek a romlásban, ám borzalmas árat fizettek érte. Az Eldák maguk sem tudják, hogy az energia züllött használása növekvő zavart okozott a hipertérben. A fellépő negatívumokat Slaanesh, az egyik Káoszisten magába fogadta. Amikor Slannesh megszületett, első sikolyának ereje mindenhová elért, s szétzúzta az Elda faj elméjét.  

A néhány megmaradt túlélő elhajózott a Mestervilágokon a galaxis minden irányába- ők megértették, hogy miért történt mindez, s megfogadták, hogy ilyen többet elő nem fordul. Szigorú önfegyelemmel éltek, így elkerülték testvéreik hibáját. Ezen időkben az Eldák a kihalás ellen küzdenek.  

A csatamezőn harcoló Eldák legpontosabb leírása: „fortélyos” sereg. Önállóan sereg valamennyi típusa korlátozott. Ám összefogva tökéletesen együttműködnek egymással, s küzdelemben a legfélelmetesebbek. Aki az Eldákat választja, olyannak kell lennie, mint egy jó karmesternek: tökéletes hangszer tökéletes időben- így halálbiztos a siker. Ezt a módszert tökélyre vinni nem egyszerű. Ám megfelelő vezetés alatt az Eldák félelmesen szép serege alkotnak.  

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8441 Elküldve: 2006.12.22., 14:05

Tauk  

AZ EGYESÜLÉS HELYÉNEK HÁBORÚJA  

Az első Tau terjeszekdés csúcsán a Dal’yth felfedező erőt küldött ki. Ezt az erőt a Víz kasztból származó Por’o Dal’yth Kiv’rai felfedező vezette, aki két ősi világ felfedezéséről vált híressé, melyek most Éteri kaszt tilalma alatt állnak. A Dal’yth körül állomásozó Levegő kaszt megfigyelők egy rajnyi világot tanulmányoztak a Perdus Rift mögött, és sok évnyi gondos tervezés után az expedíciót kiküldték felfedezésre, hogy tanulmányozzák és gyarmatosítsák ezeket a világokat.  

A rajnyi világon belül a legközelebbi rendszerbe való utazás eseménytelennek bizonyult és O’kiv’rai döntése szerint biztonságos volt a hajóhadat utazásra küldeni a rendszer ötödik világára. A kiválasztott bolygó egy vörös óriás volt, a második hold, melyen a legnagyobb esély volt élet kialakítására. Pályára állva O’kiv’rai meglepődött, mikor vizsgálóik nagyobb mennyiségű roncsot észleltek a felső atmoszféra tekintélyes részén.  

Föld kasztjának tanácsadói óvatosságra intették, és rommintákat vittek a fedélzetre, analízisére. Megállapították, hogy a minták egy nagy űrhajó maradványai, amely nemrég robbant fel.  

Egy Krízis csapat landolása után O’kiv’ra műholdas kapcsolatot próbált létesíteni, miután a hold felszínét felderítették. A vörös ég alatt a Shas’ui pusztítás helyszínét találta; egy település szénné égett maradványait.  

O’kiv’rai undorodva küldte a harcosokat a romok átkutatására, ahol ismeretlen idegen testek megcsonkított maradványait fedezték fel.  

O’kiv’rai visszahívta csapatait és a felszín alapos vizsgálatát rendelte el, ami további pusztítások bizonyítékát mutatta- O’kiv’rai rájött, hogy a hold messze van a gyarmatosításra való alkalmasságtól. A hajó továbbment és hamarosan vitathatatlan bizonyítékot találtak arról, hogy egy idegen behatoló faj vezetett a bolygóegyüttes ezen részének pusztulásához. O’kiv’rai gyanította, hogy a terület túl veszélyes lenne gyarmatnak.  

Ahogy a flotta elérte a bolygók alaprendszerét, riasztók szólaltak meg és támadásra kész hajókat érzékeltek. A Tau területek határainak több évig való felderítése után O’kiv’rai felismerte az Ork faj goromba munkáját és tudta, hogyan kell bánni az Ork kalózokkal. Levegő kasztjának eltérítői rövid beszámolót készítettek a romos flottilláról. Tudván, hogy ki okozta a pusztítást a területen, O’kiv’rai komolyan megfontolta, hogy otthagyja az egész küldetést, de egy része nem engedte volna a hajó elhagyását anélkül, hogy ki ne derítené az Orkok áldozatának kilétét.  

A következő menetrendszerű utazás felállításakor O’kiv’rai felsőfokú készültségbe helyezte flottáját. Hamarosan Ork harcosok csapatait fedezték fel, akik egy őrült faj közé keveredtek egy másikkal a rendszer. Ahogy a flotta aszteroidzónájában. Az erősebb expedíciós csapat hamarosan kikeveredett ebből a rendezetlen bandából. Ahogy beljebb kerültek a rendszerbe, nem találtak ellenállást és O’kiv’rai arra jutott, hogy az Ork hajók csupán egy kisebb felderítő egységet képeztek, és bátran elfoglalhatja a bolygókat a Tau birodalom nevében.  

A csalódottság hónapjai után a Föld kaszt gyarmatosai lelkesen kezdték meg ezeknek a bolygóknak az elfoglalását és táblák jelezték a leszállások helyszínét. Az ezután történtek ennek a kornak a legnagyobb tragédiájaként vonult be a Tau történelembe. O’kiv’rai érzékelői egy nagy, idegen, köralakú űrhajóról jelentettek. A kommunikációs csatornákat megnyitották és a hajó köszöntését előkészítették a Tau birodalom érdekében; O’kiv’rai látta, hogy ezt tekintélyes Ork harci hajók erői küldték. Átkozva a harcimádó Zöldbőrűeket O’kiv’rai elrendelte a flotta kerülgető taktikáját, mivel a menekülő idegen hajó útja során pont darabokra zúzta volna az ő hajóhadát.  

A hajók szétszóródtak, kivéve a Sha’tiro Suli gyarmati szállító hajót, amely csaknem végzett utasai partraszállításával. A tárgy egyenesen a szállító felé tartott és egy pillanatra O’kiv’rai egyértelmű választással került szembe: megsemmisíti az idegen hajót és megmenti a még kiszálló csontvázbrigád életét, vagy megpróbálja az idegen hajón lévő jóval nagyobb számú tömeget megmenteni azáltal, hogy tűz alá vonja a Sha’tiro Sulit.  

Az Orkok választottak helyette.  

Az Ork harci hajók egyike úgy döntött, hogy minden hajót megszorongat. O’kiv’rai hídon levő legénysége néma borzalommal nézte, amint az Ork hajó darabokra törte a Tau hordozót, amely szétesett és megmaradt utasait a nemlétbe taszította. Az Orkok folytatták útjukat és a kommunikációs csatornák életre keltek a háborúőrült Skacok ezreinek tébolyodott nevetéséve, akik felkészítették magukat az átszállásra. Úgy tűnt, az Ork hajó lassan nekiütközik a buroknak- a felszín behorpadt és az Ork hajó belezúzódott az idegenekébe, mígnem az csaknem teljesen elégett, s csak annak hátsó része maradt felismerhető. A robbanások sorozata meggyújtotta belülről a különös tárgyat, és az szétszakadt olyan robbanásban, mely mindkét hajót egyként pusztította el, s túlhevített roncsokkal szórta be a Tau flottát.  

O’kiv’rai a terület teljes átvizsgálását rendelte el, és a jelentések Ork fregatt özönlését jelentették, melyek további idegenek után kutattak. A hajók útja ismét kapcsolatot hozott volna velük létre velük, ám O’kiv’rai nem volt felkészülve, hogy bármelyik hajója pusztulásának tanúja legyen.  

O’kiv’rai a flottáját egyesítve megengedte, hogy a tárgy keresztülmenjen az alakulatán. Ahogy az Orkok lőtváon belülre érkeztek, túl későn jöttek rá, hogy teljesen váratlan ellenség közé kerültek. Irányuk megváltoztatásának érdekében túl gyorsan utazva az Orkok egyenesen a Tau flottába futottak. Ahogy O’kiv’rai kiadta az azonnali parancsot a rakéta kilövésére. A Tau harcvonalak mögül a százszoros erősségű szalve csalhatatlanul módosította pályáját, hogy megtalálják a céljukat. Az Ork harco bombázók megpróbálták befogni a rakétákat, de túl lassúak és túl kevesen voltak. Alig néhány hajójuk menekült meg.  

Egy kai’rotaaval később O’kiv’rai a flotta Tűz kasztjának legjobb vadász kiképzőtisztjeivel az oldalán egy hevenyészett tervet állítottak fel. A távolban magas idegenek csoportját látta, akik épp felé tartottak. A kommunikáció a két csapat között elsőre nehéz volt. Mindemellett O’kiv’rai tapasztalt diplomata volt és az idegenek –úgy tűnt- ösztönös képességet mutattak a nyelvek irányában, gyorsan tanultak O’kiv’rai szavait és testbeszédét utánozva. A két fél hamarosan közös nevezőre jutott és a Taura nagy hatással volt az új faj, habár épp előtte voltak szemtanúi nyugtalanító, vérengző hajlamuknak.  

Az idegeneket Krootnak hívták és a beszélgetések megerősítették, hogy a világ, amit ők Krathként azonosítottak, egy általuk elfoglalt nagyobb terület része. O’kiv’rai rájött, hogy ez a faj lényeges alkotója lehet a Tau Birodalomnak és felkészülve, az Éter kaszt engedélyével felvázolta a helyzetet a Kroot lényeinek.  

Az eseményeknek fontos szerepe volt és a két embernek várnia kellett egy darabig, mielőtt egy szövetség komolyan szóba jöhetett volna.  

O’kiv’rai parancsnoki hajója jelezte egy Ork armada feltűnését, amely gyorsan közelített Krath felé. Ilyen számbeli fölénnyel szemben a flottának kevés esélye volt, ezért O’kiv’rai kiadta, hogy amely hajók tudnak, szálljanak le azonnal. Amelyek túl nagyok voltak ehhez, azok számára visszavonulást rendelt el. A legkiválóbb Levegő kaszt felderítőket bízták meg a blokádra való kimenetellel és azzal, hogy amilyen gyorsan lehet, hozzanak segítséget a Tau birodalomból.  

A következő nyolcvan kai’rotaaban a Tau és a Kroot erők együtt küzdöttek az Ork hordák ellen. A sebesültek száma mindkét oldalon magas volt, de a Tau hamarosan megtanulta megbecsülni új szövetségesük harci képességeit és szakértelmét. Ahogy múlt az idő és segítség nem jött a Tau birodalomból, egyre inkább megbíztak a Krootban a harci helyzetekben, és taktikájuk egységesebbé vált. Az első közös győzelem nyomán a Tau Tűz kaszt harcosai szemtanúivá váltak a Krootok gyakorlatának, mely szerint az elesettek testét ették. Ez feszültséget okozott és a kaszt parancsnokai csaknem megtagadták a Kroot oldalán való küzdelmet. O’kiv’rai beleszólt a vitába a további együttműködésről, s a vita szerint a dicséretes és civilizált Tűz kaszt hatással van a kevésbé civilizált idegenekre.  

A nyolcvanadik órában az Orkok összegyűjtöttek egy nagy sereget azzal a céllal, hogy megsemmisítsék a gondot okozó idegeneket. A Krath fosztogatására vágyva az Orkok egybegyűltek és ahogy leszállt a sötétség, megkezdték támadásukat a közös vonalakon.  

A csatának egyszerű mészárlásnak kellett volna lennie, mivel a szövetséges seregek messze kisebbségben voltak az Orkokkal szemben. A csata csúcsán az éjszakai égboltokat meggyújtotta valami- a szemtanúk szerint meteorvihar. Ahogy a tűz világosra színezte az eget, mindkét fél harcosai rájöttek, hogy a jelenés valójában Tau Barracuda fölényes harci repülőket takart. Az Ork hordákat megtizedelte az utánuk indított bombázás. Az utolsó pillanatban Krízis osztagok szálltak ki a Manta Rakétapusztítóikból, körülvéve az Orkokat és irgalmatlan pontossággal vágták le őket.  

A következő tizenkét Tau’cyrben a Sa’cea Tűz kaszt harcosai arra tették fel harcukat, hogy megszabadítsák a bolygórajt az Orkoktól. A harc betetőzése akkor következett be, mikor Anghkor Prok Kroot vezető hűséget fogadott a Tau Birodalomnak az Eskü Kövénél. O’kiv’rai fogadta a Krootok lelkeit és a két faj a béke és a szövetség új kezdetébe lépett.  

ŐŐŐŐ kicsit hosszú lenne inkább felteszem a feltöltés oldalra. Ed. Majd tedd ki gyorsan pls :)

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Ismeretlen, 2006.12.22., 14:05-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 1 alkalommal módosították
Wolio
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Egyéb
Egyéb
#8435 Elküldve: 2006.12.22., 11:09

Ide is köszi szépen  

A Taukról és az Eldákról többet infot is írj légyszi mert érdekelnének… és hány fajta ember van ebben a világban?  

Vissza az elejére
Talley
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Egyéb
Egyéb
#8427 Elküldve: 2006.12.20., 12:49

hmm  

felkeltették a fajok az érdeklődésemet :D  

Valaki mesélne bővebben a világról? (a rendszer nem érdekel)

Vissza az elejére
caloway
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Ars Magica
#8411 Elküldve: 2006.12.19., 12:31

Tehát. A kérdések és válaszokban volt egy kérdés amit kicsit bővebben itt válaszolnék meg.  

Tauk - tauk népe viszonylag fiatal, nemrég jelent meg a Birodalom határvidékén, hogy saját fennhatósága alá vonjon néhány bolygót. A semmiből feltűnt fiatal faj meglepően kemény ellenfélnek bizonyult, haditechnikájuk ugyanis egészen fejlett, s bár más elvű, mint az embereké, igencsak hatékony.  

Tiranidák - A tiranidák nemrég jelentek meg az emberlakta Galaxisban, de a veszélyes fenyegetések listáján rögtön az első helyre urgottak. Hatalmas, eleven hajóikkal mint a sáskarajok vonulnak át a lakott bolygókon, felzabálva vagy felhasználva minden élőlényt, ami csak útjukba kerül. Amerre áthaladtak, csak szikláig lecsupaszított bolygók maradnak.  

Káosz - Tízezer évvel ezelőtt az űrgárdisták néhány rendháza átállt a Káosz sötét isteneinek szolgálatába. Azóta keresztes hadjáratok során próbálták egymást elpusztítani a Császár hithű és eretnek gyermekei, jó eredményeket érve el ebben. Az elfajzottak nem pihennek, démonokkal és szakadár birodalmi egységekkel kiegészítve folyamatosan zaklatják a békés bolygókat.  

Eldák - Az eldák az univerzum egyik legöregebb faja, mely mára már a kihalás szélére került. Túlélésüket fejlett és kifinomult technológiájuknak, valamint erős pszichikus képességeiknek köszönhetik. Állandó harcban állnak a Káosz erőivel, de néha a Birodalommal is, mivel magukat tartják a Galaxis jogos urainak.  

Sötét Eldák - Az eldák elfajzott rokonai a Galaxis egyik rákfenéje. Portyáik során csak pusztítanak, és elcipelnek mindenkit rabszolgának, akit nem ölnek meg azonnal. Csak kínt és szenvedést okoznak minden más fajnak, de még saját szerencsétlenebb társaiknak is...  

Orkok - Az orkok nagyok, agresszívak, és nagyon szeretnek harcolni. Amikor elég sokan összejönnek, felgerjed bennük a Waaaagh! hatalma, és nekiindulnak a Galaxisnak, hogy harcoljanak mindenkinek, aki csak eléjük kerül.  

Necronok - A necronok ősi népe évezredek sorát aludta át sírjaikba zárva, ám ahogy a egyre több ilyet találtak meg, úgy kezdenek azok is ébredezni. Néma, fémtestű harcosaik félelmetes látványt nyújtanak, s joggal bizony, mert ősi fegyvereik igencsak hatékonyak...

Vissza az elejére
Edorn
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Changeling: The Dreaming
WoD - Hunter: The Reckoning
Mutant Chronicles
#8409 Elküldve: 2006.12.19., 11:44

Ide jöhet minden, ami a Warhammer 40.000-el kapcsolatos...

A legfontosabb törvény az örök változás törvénye, amely kimondja, hogy minden törvény változik

Vissza az elejére
Ugrás a(z) 1 oldalra