bezár
:-D
;-)
;-)
:cry:
:-P
:lol:
:-?
:-o
:-(
:-)
:blink:
:coffee:
:badteeth:
:rohog:
:paranoid:
:felvon:
:kirohog:
:eeek:
:langol:
:ugri:
:kezfogas:
:vitatkozik3:
:aaa:
:kesafejbe:
:cool2:
:crazy:
:lolmano:
:koszonom:
:wavecry:
:reggel:
:bee:
:bee:
:gyagya:
:gyagya:
:ivaszat:
:pacsi
:pacsi
:szempiszka:
:szempiszka:
:sor2:
:sor2:
:geek:
:geek:
:bzzz:
:bzzz:
:fenyeget:
:fenyeget:
:taps:
:taps:
:punnyad:
:punnyad:
:dilis:
:dilis:
:chainsaw:
:chainsaw:
:buszke:
:buszke:
:gyilok:
:gyilok:
:pisztoly:
:pisztoly:
:kalapacs:
:kalapacs:
:vitatkozik:
:vitatkozik:
:serult:
:serult:
:ehm:
:ehm:
:szent:
:szent:
:doh:
:doh:
:oak:
:oak:
:buli:
:buli:
:nono:
:nono:
:hupsz:
:hupsz:
:evil2:
:evil2:
:eh:
:eh:
:ike:
:ike:
:oldtimer:
:oldtimer:
:santa:
:santa:
:shutup:
:shutup:
:hiya:
:hiya:
:sunyi:
:sunyi:
:vigasztal:
:vigasztal:
:rtfm:
:rtfm:
:eztnemhiszemel:
:eztnemhiszemel:
:hm:
:hm:
:nemertem:
:nemertem:
:leborul:
:leborul:
:leborul2:
:leborul2:
:cool:
:cool:
:hm2:
:hm2:
:roll:
:roll:
:harc:
:harc:
:nemnem2:
:nemnem2:
:harc2:
:harc2:
:nemnem:
:nemnem:
:vitatkozik2:
:vitatkozik2:
:mrgreen:
:mrgreen:
:asit:
:asit:
:bandana:
:bandana:
:dead:
:dead:
:censored:
:censored:
:censored2:
:censored2:
:szerencsetlen:
:szerencsetlen:
:akasztas:
:akasztas:
:sor:
:sor:
:sniper:
:sniper:
:haragszik:
:haragszik:
:metal:
:metal:
:twisted:
:twisted:
Új hozzászólás küldése
Formázó eszközök
emotikonok
;-)
;-)
az összes emotikon

bbkódok
[b]félkövér[/b] = félkövér
[i]dőlt[/i] = dőlt
[u]aláhúzott[/u] = aláhúzott
[url=http://www.valami.hu]egy link[/url] = egy link
[img:][/img:]
[quote="tőle idézek"]idézet[/quote]
[off]off szöveg[/off]
Választott név: (minimum 3 karakter!)
Biztonsági szó: (írd ide a lenti képen látható szöveget)
kép
Hozzászólás tartalma
félkövér dőlt aláhúzott link kép idézet off <-- újra működnek!

Utolsó 10 hozzászólás a témában
Szerző Hozzászólás
Narmi (vendég)
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Egyéb
Egyéb
Egyéb
#14000 Elküldve: 2010.11.23., 15:36

Jön-e valaki az idei Bp-i versenyre?

A "Vendég" felhasználói név azon látogatóknak van fenntartva, akik nem regisztráltan szeretnének hozzászólni a honlap fórumában, vagy üzenõfalain. Tehát aki nem jelentkezik be a felhasználói nevével és úgy ír valamit, annak az üzenete a "Vendég" felhasználói név alatt jelenik meg...

Vissza az elejére
Gonoszdi
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Ars Magica
Egyéb
#13792 Elküldve: 2010.02.23., 12:04

Ezt örömmel hallom:) Folytassam még, vagy egyenlõre ennyi elég volt?

Vissza az elejére
Narmianael
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Kult
Egyéb
#13777 Elküldve: 2010.02.12., 11:52

Gonoszdi!  

Sok mindenben egyre gondoltunk!  

Bocs, hogy csak most reagáltam...

Aláírok

Vissza az elejére
Gonoszdi
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Ars Magica
Egyéb
#13776 Elküldve: 2010.02.10., 13:13

3. Az elsõ megbízás:  

A nyomozós rész optimális esetben azzal záródik, hogy nagyjából sikerül kibogarászniuk, hogy miért váltak üldözött vaddá. Szereztek minderrõl bizonyítékokat, és ezeket valamilyen módon a résztvevõ cégek tudomására is jutatták. Így az üldöztetésük véget ér.  

Ezek után következhetne a megbízós rész, ahol szép sorban minden résztvevõtõl megbízást kapnának.  

Az elsõ mondjuk a román fél, akik az ukránok elleni munkára veszik fel õket. A JK-kal hozatják ki az egyik ügynöküket, aki az ukrán cégbe beépülve élte az elmúlt 2 évét (elvégre miért pont a román cég játszana tisztán). Ráadásul Ukrajnából kell nagyon rövid idõn belül kihozni az ügynököt, és az általa összegyûjtött adatokat. A sietség fõ oka, hogy tudomásukra jutott, hogy a beépített emberük lebukott, és csak azért nem csaptak még le rá, mivel éppen egy üzleti tárgyaláson van valahol Ázsiában. Akkor akarják lekapcsolni az ukránok, amikor hazatér Ukrajnába.  

A kaland menete tehát:  

-Átjutás a határon fegyverekkel, kiberverekkel, miközben a határátkelõk forgalmát az ukrán cég figyelteti. Ha a karaktereket kiszúrják (ha valamelyikük a saját neve alatt megy, vagy ha egy csoportban mennek), akkor bérgyilkosokat küldenek rájuk a legelsõ útmenti kajáldánál, esetleg az úton (közúti közlekedésbõl kiindúlva).  

-A reptérre kimenni az ügynök elé, akit már várnak az ukrán ítéletvégrehajtók, és elszöktetni az orruk elõl.  

-Végigkergetik õket Kieven, autós üldözések, motoros rendõrök, menekülés a csatornahálózatban, stb. (esetleg bemenekülhetnek a Csernobili toxikus zónába:), ahol kergetõzhetnek az õrjáratokkal).  

-Hazafelé a határátlépés csempészekkel (ha eddig sikeresen elkerülték a lövöldözéseket, akkor ide betehetõ egy kis akció: rajtuk üt a határõrség).  

-Magyarországon: átadják az ügyököt a románoknak, akik megköszönik, kifizetik õket. De ha még egy csavart bele akarunk tenni, akkor a románokkal együtt jöhetnek az ukránok emberei is, mivel menet közben a két cég szerzõdést kötött, és a szerzõdés egyik kitételeként az egyik ukrán fejes - aki pipa, amiért így elárulták a bizalmát - kéri az ügynököt is, akit a román cég a magas haszonnal kecskegtetõ szerzõdés miatt minden további nélkül kiad.  

A román ügynököt a helyszínen agyonlövik, az ukránok pedig elismerve a JK-k ügyességét szintén munkát adnak nekik. Az lenne a 4. rész: a második megbízás...  

Vissza az elejére
Gonoszdi
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Ars Magica
Egyéb
#13769 Elküldve: 2010.01.28., 13:06

Narmianael: pontosan mi is volt az eredeti árnyvadászcsapat feladata, ami közben lebuktak? Ez nekem nem volt világos. Ha jól vettem ki, az eredeti árnyvadászok az ukránok emberei, és a románok elleni akciót szúrnak el.  

Egyébként amit még mindig ki szoktam dolgozni: a résztvevõ felek lehetõségei, lehetséges válaszlépései. Mivel a JK-k elõszeretettel elkerülik az általam elõre kidolgozott részleteket.  

És ettõl függetlenül az elsõ két fejezet lehetne:  

1. Túlélni:  

Valamilyen ürüggyel egy kocsmába hívják õket külön-külön, ott egy csapat bérgyilkos (esetleg egy banda, vagy motoros banda) megpróbálja kinyírni õket. A hátsó ajtón kell elmenekülniük, így a saját jármûveikhez nem juthatnak hozzá. Mivel a banda/bérgyilkosok jármûveken üldözik õket, így kénytelenek bemenekülni egy házba, vagy lemenni egy aluljáróba. Ha itt sikerül bekergetni õket a metróba, akkor bedobható egy kiváló lövöldözés a metrómegállóban, mielõtt el tudnának menekülni.  

2. Nyomozás:  

Nyílván megpróbálják kideríteni, hogy ki akarta kinyírni õket. Alapvetõen elindulhatnak a banda/bérgyilkos felbérlõjén, a telefonhívásokban, amivel odahívták õket, esetleg a híradóban bemutatott bebukott árnyvadászat alapján.  

Eközben legalább 3 fél van a nyomukban: az ukránok, a románok, a magyar fél emberei, plusz még esetleg a rendõrség. A két utóbbi nem holtan akarja õkat látni, hanem csak információkat akarnak.  

Elsõ szusszra kb. ennyi...

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13744 Elküldve: 2010.01.17., 23:19

Nos ha kampányt szeretnél belõle írni alapoz meg:  

az alapvetõ célt (pl. Mo. jövõbeni gázellátása)  

a versengõ feleket ( ukránok, magyar érdekeltségek egyéb külföldi társaságok PetroChem, Shaiwase, Seader-Krupp stb...)  

a közép kategóriás szereplõket. Elsõrendû szarkeverõk akik megbízásbõl mozgatják a szálakat valamelyik fél számára. (Mr. Jonsonok, Felsõ-ligás árnyvadászok, olyan emberek akiknek a kezében számottevõ hatalom összpontosul)  

És a gyalogokat (azaz vadászok, erõemberek, gyilkosok, lefizetettek besúgók, rendõrök, ügyvédek, egyép végrehajtók)  

a fõszálhoz csinál lazán vagy közvetve kapcsolódó szálakat amik valamej fél esélyeit befolyásolják (+/-)  

Random eseményeket  

elsõkörben talán ennyi  

"Hogy eltöltsem e csevegő időt-úgy döntöttem, hogy gazember leszek s utálom e kor hiú gyönyörét."

"Közgazdaságtanból jól megtanultam, hogy mindennek megvan az ára és a helyettesítő terméke... vagy legalábbis az egyik biztosan...."

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Narmianael
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Kult
Egyéb
#13740 Elküldve: 2010.01.14., 13:38

Na én is aztán megbízható vagyok...  

Igazából nem sok újat írtam a lentebbiekhez, fõleg csak az NJK-on dolgoztam, de azt most ki is hagynám, mert mióta Necro leírta, hogy kampány is lehet belõle ez foglalkoztat. Hogyan? Mi kellene még hozzá, és hogy osszam fel a hagyományozásos értelembe vett modulokra.  

Én ezt egy nagyobb lélegzetvételû, országokon átívelõ vadászatnak képzeltem.  

Nekem sajna nincs sok tapasztalatom játékoskén, mesélõként pedig igazán elhanyagolható. A haverjaimnak nem jött be a Shadowrun...  

Szóval bárkinek bármi eszébe jut a leírtaktól, az nyugodtan tegye hozzá, meglátjuk mit hozunk össze a végére :)

Aláírok

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13737 Elküldve: 2010.01.10., 01:02

Én kb 4 éve mesélek egy történetet (a játék idejében pedig most telik el lassan a 3. év). szal a végtelenségig lehet csavarni akár egy szálat is...

"Hogy eltöltsem e csevegő időt-úgy döntöttem, hogy gazember leszek s utálom e kor hiú gyönyörét."

"Közgazdaságtanból jól megtanultam, hogy mindennek megvan az ára és a helyettesítő terméke... vagy legalábbis az egyik biztosan...."

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Narmianael
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Kult
Egyéb
#13735 Elküldve: 2010.01.06., 09:55

Köszönöm!  

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy kiben milyen ötletek fogannak meg. Így könnyen tovább lehetne írni, illetve a mellékszálakból, minden idejáró SR Km könnyen összerakhat a csapatának egy jó modult. Vagy -ahogy te mondtad Necro- akár egy kampány is kikerekedhet belõle.  

Késõbb leírom, hogy tegnap óta milyen részletekkel bõvítettem :)

Aláírok

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13734 Elküldve: 2010.01.06., 09:28

alapvetõen tetszetõs modul ötlet akár még kampány is lehet belõle. :kezfogas: Esetleg valami tanács kéne hozzá?

Dobálni jó...

Vissza az elejére