bezár
:-D
;-)
;-)
:cry:
:-P
:lol:
:-?
:-o
:-(
:-)
:blink:
:coffee:
:badteeth:
:rohog:
:paranoid:
:felvon:
:kirohog:
:eeek:
:langol:
:ugri:
:kezfogas:
:vitatkozik3:
:aaa:
:kesafejbe:
:cool2:
:crazy:
:lolmano:
:koszonom:
:wavecry:
:reggel:
:bee:
:bee:
:gyagya:
:gyagya:
:ivaszat:
:pacsi
:pacsi
:szempiszka:
:szempiszka:
:sor2:
:sor2:
:geek:
:geek:
:bzzz:
:bzzz:
:fenyeget:
:fenyeget:
:taps:
:taps:
:punnyad:
:punnyad:
:dilis:
:dilis:
:chainsaw:
:chainsaw:
:buszke:
:buszke:
:gyilok:
:gyilok:
:pisztoly:
:pisztoly:
:kalapacs:
:kalapacs:
:vitatkozik:
:vitatkozik:
:serult:
:serult:
:ehm:
:ehm:
:szent:
:szent:
:doh:
:doh:
:oak:
:oak:
:buli:
:buli:
:nono:
:nono:
:hupsz:
:hupsz:
:evil2:
:evil2:
:eh:
:eh:
:ike:
:ike:
:oldtimer:
:oldtimer:
:santa:
:santa:
:shutup:
:shutup:
:hiya:
:hiya:
:sunyi:
:sunyi:
:vigasztal:
:vigasztal:
:rtfm:
:rtfm:
:eztnemhiszemel:
:eztnemhiszemel:
:hm:
:hm:
:nemertem:
:nemertem:
:leborul:
:leborul:
:leborul2:
:leborul2:
:cool:
:cool:
:hm2:
:hm2:
:roll:
:roll:
:harc:
:harc:
:nemnem2:
:nemnem2:
:harc2:
:harc2:
:nemnem:
:nemnem:
:vitatkozik2:
:vitatkozik2:
:mrgreen:
:mrgreen:
:asit:
:asit:
:bandana:
:bandana:
:dead:
:dead:
:censored:
:censored:
:censored2:
:censored2:
:szerencsetlen:
:szerencsetlen:
:akasztas:
:akasztas:
:sor:
:sor:
:sniper:
:sniper:
:haragszik:
:haragszik:
:metal:
:metal:
:twisted:
:twisted:
Új hozzászólás küldése
Formázó eszközök
emotikonok
;-)
;-)
az összes emotikon

bbkódok
[b]félkövér[/b] = félkövér
[i]dőlt[/i] = dőlt
[u]aláhúzott[/u] = aláhúzott
[url=http://www.valami.hu]egy link[/url] = egy link
[img:][/img:]
[quote="tőle idézek"]idézet[/quote]
[off]off szöveg[/off]
Választott név: (minimum 3 karakter!)
Biztonsági szó: (írd ide a lenti képen látható szöveget)
kép
Hozzászólás tartalma
félkövér dőlt aláhúzott link kép idézet off <-- újra működnek!

Utolsó 10 hozzászólás a témában
Szerző Hozzászólás
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13801 Elküldve: 2010.03.07., 16:44

Ezt a minap találtam gondoltam közkincsé teszem:  

"Minden férfi életében eljön az a pillanat, mikor nem bosszúsan, hanem irigykedve gondol arra a társára, aki egy lány miatt mondja le a péntek esti M.A.G.U.S. -t. Ha felmerül benned az a gondolat, hogy egy hús-vér Nõ több izgalommal szolgálhat, mint egy elf NPC, aki a faji maximummal bír szépség tekintetében, akkor ideje a tettek mezejére lépned.  

Szerezz be egy tükröt. Ahogy a karakterlap készítésekor kidobjuk a szépség értéket, ugyanígy kidobta a genetika a miénket is. Számszerûsítsd, amit látsz. A fejed formáján nem segíthetsz, de a fogmosás és a fodrász sokban javít a helyzeten. Bónuszpontot is szerezhetsz pl az öltözködéssel. A számodra &#8222;lezser&#8221; kinézet a Nõ szempontjából kosznak és borostának tûnik. Ha van húgod, kérdezd meg (ha nincs, adoptálj egyet). Ha a játékban &#8222;holt idõ&#8221; van, mert lecsukták a karakteredet, és a többiek bénáznak a kiszabadítással, akkor a sörösdoboz emelgetése helyett inkább kotord elõ a súlyzót az ágy alól. Ne feledd, az alapértékek számai pl erõ más értékekhez is kapcsolódnak, bearanyozva azokat.  

Ha alkalmi, együléses játékra vágysz:  

1. Ez olyan, mint a kezdõ KM élménye. Ne csak várj, mit lép a másik, hanem irányítsd a játékot. Ha az elsõ akció balul sül el, akkor mással, máshol játszd le újra a menetet. A kudarcok megtanítanak az íratlan szabályrendszer ismeretére, és idõvel egyre jobb leszel.  

2. Ha megvan a célszemély, akkor légy elérhetõ. Lásson sokat, hogy kedveljen. Ugye milyen jól kijössz a haverod tahó orkjával?  

2. Minden cserealapon mûködik. Ha mágusoztok egyik piát, másik pogácsát hoz. Légy bõkezû az anyagiakban, hogy másban õ is az legyen&#8230;  

3. Beszélgess! Az intimitás itt kezdõdik. De ne a mágusról, mert akkor ott is végzõdik, hanem ami a Nõt érdekli. Ha dolgozik, beszéltesd a kolléganõkrõl. Ha tanul, és bölcsész, akkor érdemes a Bookline eladási listáját megnézni, és néhány tartalomjegyzéket elolvasni. Õ biztos felvilágosít, mit imádott az adott könyvben. Ha elakadsz, mentõdobásként használd a &#8222;szerinted is két isten van?&#8221; szöveget. Ha reált tanul, kopj le, túl sok fiú van a közelében, válogatós lesz.  

4. Ha a szövegelés nem hoz sikert, akkor használd az érzelmi hatást. Legizgalmasabb az a harc, hol csak 1 Ép-je maradt a karakterednek, és az élete a tét. Kérd meg a live-os haverokat, támadjanak meg. Mentsd meg a Nõt, és szerezz pár monoklit. Hadd vezesse le a sokkot szexuális úton.  

Ha hosszútávra tervezel:  

1. Emlékezz, hogy a Tuan szabálykönyve a DV-s kiegészítõkkel mindig milyen balhét szül. A különbözõk ugyan vonzzák egymást lásd: férfi a nõt, de ez kevés a játékhoz. A belsõségeket illetõen maradj a hasonlónál. Legyen közös érdeklõdési körötök, mint a kráni fejvadászok kínzási módszerei vagy a 3. Zászlósháború. De semmiképp ne legyetek teljesen egyformák. Milyen unalmas két bárd egy partiban, ugye?  

2. Figyelj a környezetre; a lényeg mindig a háttérben lapul. Az élet olyan, mint a jó KM: burkoltan, de eléd teszi az infókat. Nézd meg az anyját, mert pár év, és hasonlítani fog rá. Ha dupla nullát dob, menekülj. Nem minden küzdelembe kell belemenni.  

3. Mindegy milyen karakterrel jön, az a fontos, hogy Élet jellemû legyen. A Káosz is talán belefér, de a Halál jellem már elrontja a játékot.  

4. Tud-e önállóan játszani? Ha tapadós, vagy ellenkezõleg, neki mindegy mit és mikor, akkor fontold meg, akarod-e ezt.  

5. Gondolkozz elõre. Állapítsd meg az intimitás-elkötelezõdés-szenvedély pontszámokat a magad és a Nõ részérõl is. Ha valamelyik alacsony, tápold föl bónusszal. Ha nem lehet, akkor vagy együtt élsz a hiányossággal &#8211; ettõl még lehet izgalmas a játék &#8211; vagy karaktert cserélsz. De ezt tedd idõben, menet közben már nem ér.  

6. Ha minden ideális, ne válts partit. A játék néha leül, ez normális, ilyenkor próbáljatok ki új dolgokat.  

7. Ha baj van, konstruktívan old meg, ne a karakterét likvidáld.  

Bár az élet látszólag furcsa és veszélyes, hidd el menni fog ez. Ne bátortalanodj el! A Nõ olyan, mint a jó KM: ugyanaz a célja, mint neked, de hagyja, hogy megszenvedj érte. Ettõl lesz izgalmas a játék...  

Eredeti írás linkje

"Hogy eltöltsem e csevegő időt-úgy döntöttem, hogy gazember leszek s utálom e kor hiú gyönyörét."

"Közgazdaságtanból jól megtanultam, hogy mindennek megvan az ára és a helyettesítő terméke... vagy legalábbis az egyik biztosan...."

Dobálni jó...

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Necro, 2010.03.07., 16:44-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 1 alkalommal módosították
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#13590 Elküldve: 2009.10.24., 10:44

The Great Office War

"Hogy eltöltsem e csevegő időt-úgy döntöttem, hogy gazember leszek s utálom e kor hiú gyönyörét."

"Közgazdaságtanból jól megtanultam, hogy mindennek megvan az ára és a helyettesítő terméke... vagy legalábbis az egyik biztosan...."

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#12067 Elküldve: 2007.11.14., 08:43

Nigel D. Findley: Magányos Farkas /regény/  

szitu: felrobantják a Ranger nevû unszinpatikus tagot  

".... az utolsó dolog ami átsuhant az agyán a heréje volt..."

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Mort
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Vampire: The Masquerade
WoD - Mage: The Ascension
Cyberpunk 2020
#11791 Elküldve: 2007.09.03., 11:23

Én ismerem. Iszonyat jó. Mér rég néztem úgyhogy kösz hogy belinkelted. :D

A hülyeségnek nincs határa. Életcélom azt mégis átlépni.

Nem vagyok komplett idióta! Még néhány darab hiányzik!...

Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#11765 Elküldve: 2007.08.30., 07:36

Order of the stick  

avagy magyarul a pálcikák rendje nem hinném hogy sokan nem ismernék de azért be linkelem

Dobálni jó...

Vissza az elejére Ezen üzenetet legutóbb Ismeretlen, 2007.09.21., 10:52-kor szerkesztette. A hozzászólást összesen 2 alkalommal módosították
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#11514 Elküldve: 2007.06.30., 15:30

Jav az nekem is meg volt oks azt hittem másik okos...

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Dexter
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
World of Darkness
Warhammer 40.000
Warhammer fantasy
#11513 Elküldve: 2007.06.30., 14:52
Vissza az elejére
Necro
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
Shadowrun
Cyberpunk 2020
Call of Cthulhu
#11512 Elküldve: 2007.06.30., 14:20

Hol olvastad??

Dobálni jó...

Vissza az elejére
Dexter
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
World of Darkness
Warhammer 40.000
Warhammer fantasy
#11511 Elküldve: 2007.06.30., 11:58

Az imént olvastam, hogy eladó egy "Shedowrun" alapkönyv :rohog: . A leírásban természetesen szerepel teljesen nagybetûs változatban is :rohog: :lolmano: . Btw 1st edition könyvrõl van szó :P .

Vissza az elejére
Mort
avatár

Kedvenc szerepjátékok:
WoD - Vampire: The Masquerade
WoD - Mage: The Ascension
Cyberpunk 2020
#11472 Elküldve: 2007.06.27., 14:46

A D20-ról nekem is hasonló a véleményem. A DnD jó dolog, de ne keverjük már bele másba!

A hülyeségnek nincs határa. Életcélom azt mégis átlépni.

Nem vagyok komplett idióta! Még néhány darab hiányzik!...

Vissza az elejére